Nasze konkursy

FESTIWAL PIOSENKI LUDOWEJ

„OD PODHALA DO BAŁTYKU”

Chcąc propagować polską kulturę ludową wśród dzieci nasze przedszkole od od 2013r. organizuje „Festiwal Piosenki Ludowej – Od Podhala do Bałtyku”.

W pierwszej edycji zaprosiliśmy przedszkolaków do zmierzenia się
z bogactwem kultury góralskiej.

Wraz z piosenką „Poszła Karolinka” zawędrowaliśmy w 2015 r na Śląsk. Kontynuując naszą podróż po Polsce  w 2016 r przybliżaliśmy piękną, wielobarwną kulturę Mazowsza.

Rok 2017 był podsumowaniem dotychczasowych konkursów, usłyszeliśmy piosenki ludowe z różnych regionów Polski.

Łącząc kulturę ludową i najnowsze zdobycze technologiczne  „Festiwal piosenki ludowej” w 2018 roku przybrał formę preznatcji multimedialnych.

W 2019r. rozpoczeliśmy po raz kolejny wraz z biegiem Wisły kolejną ludową podróż po Polsce, której towarzyszyły piosenki z regionu Podhala. Festiwal Piosenki Ludowej od Podhala do Bałtyku pod hasłem „Hej górol Ci jo górol”.